Największe szkolne manewry kadetów CWKM oraz OPW zakończone

młodzież z klasy wojskowej podczas zajęć

W dniach 07-11 czerwca br. w Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze odbył się obóz szkoleniowy uczniów Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego. To był tydzień pełen wrażeń i emocji. Obiekt szkoły na czas obozu zamienił się w poligon szkoleniowy, a młodzież miała okazję sprawdzić się w każdym możliwym aspekcie, w tym w służbie wartowniczej.

Obóz ten z pewnością zapadnie w naszą pamięć, gdyż po raz pierwszy szkoła zamieniła się w koszary. Zajęcia trwały od rana do wieczora pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Uczniowie zapoznali się m.in. z musztrą indywidualną i zespołową, topografią, wojskowym torem przeszkód oraz wzięli udział w szkoleniach ogniowym i S.E.R.E., zajęciach
w terenie, z samoobrony jak również w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęciach na strzelnicy szkolnej oraz Strzelnicy Miejskiej w Bobolicach oraz pokazach ratownictwa technicznego (drogowego).

Największym zaskoczeniem podczas trwania obozu były nocne manewry poszukiwawcze. W nocy ze środy na czwartek uczniowie otrzymali informację o zaginięciu dzieci. Wraz z jednostkami OSP z Białego Boru, Sępolna Wielkiego, Drzonowa i Grabowa oraz Grupą Poszukiwawczo-Ratowniczą WOPR z Białogardu udali się na teren Stadniny Koni
w Białym Borze w celu podjęcia akcji poszukiwawczej. Akcja oczywiście zakończyła się sukcesem, a młodzież zyskała cenne doświadczenie.

Współorganizatorami obozu byli:

  • 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej w Szczecinie
  • 52 Batalion Remontowy Ziemi Człuchowskiej w Czarnem
  • 8 Koszaliński Pułk Przeciwlotniczy
  • Patrol Rozminowania nr 4 działającemu przy 2 Brygadzie Zmechanizowanej
    w Złocieńcu
  • Powiatowa Państwowa Straż Pożarna w Szczecinku
  • Jednostki OSP z Białego Boru, Drzonowa, Sępolna Wielkiego oraz Grabowa
  • Zachodniopomorski WOPR
  • Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczej WOPR Białogard.