Internat Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze

Sielskie życie w internacie

Internat mieści się obok budynku szkoły przy ulicy Brzeźnickiej, w centrum malowniczo położonego miasteczka w odległości 7 min od dworca PKS i 20 min od dworca PKP (pieszo). Stanowi integralną część Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze. Jest placówką, opiekuńczo wychowawczą dla młodzieży kształcącej się poza miejscem stałego zamieszkania .

Nasz Internat to wyjątkowe miejsce tak oceniane przez naszych absolwentów, którzy zaglądają do nas od czasu do czasu ciekawi co też dobrego i nowego wydarzyło się u nas. Niejednokrotnie nasi absolwenci z pełnym przekonaniem, stwierdzają, że tu były szczególne lata i chętnie wróciliby do tego miejsca i chwil beztroskiej młodości.

Co znajduje się w internacie?

Do dyspozycji mieszkańców internatu są:

Stołówka i czas wolny

W stołówce internackiej serwujemy smaczne domowe posiłki. Mieszkańcy internatu jedzą śniadania i kolacje, otrzymują drugie śniadania oraz spożywają dwudaniowe obiady.

Kadra pedagogiczna wraz z samorządem, Młodzieżową Radą Internatu, organizuje różne formy spędzania wolnego czasu, m.in.: wieczorki integracyjne, turnieje sportowe, zabawy karnawałowe, dyskoteki, ogniska, wystawy okolicznościowe, konkursy zainteresowań, akcje charytatywne, wieczory filmowe i meczowe.

Koszt pobytu

Koszt pobytu w internacie to 80,00 zł miesięcznie jest to stała kwota oraz 18,00 zł za całodzienne wyżywienie (wychowankowie płacą tylko wsad do kotła czyli 13,00 zł za osobo/dzień).