Polsko-amerykańskie manewry sportowe

W dniu 12.09 klasa II o profilu wojskowym z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze odwiedziła Drawsko Pomorskie z okazji obchodów Święta Wojsk Lądowych. Impreza, która odbywała się w Parku Chopina rozpoczęła się od uroczystego apelu na którym wystąpili zaproszeni goście. Później przyszła pora na program artystyczny. W trakcie dnia można było oglądać sprzęt wojskowy i uzbrojenie oraz poczęstować się pyszną wojskową grochówką.

Uczniowie z naszej szkoły nawiązali znajomość z żołnierzami wojsk amerykańskich stacjonujących w Drawsku Pomorskim. Oprócz rozmów było również trochę rozrywki. Siłowanie się na rękę czy konkurs w robieniu pompek. To był tylko początek do dwóch meczy, które odbyły się później. Pierwszy mecz piłki nożnej bezapelacyjnie wygrali nasi uczniowie, jednak w trakcie meczu futbolu amerykańskiego to nasi przeciwnicy mogli pochwalić się swoimi umiejętnościami.

Dzień zakończył się bardzo pozytywnie i wszyscy wrócili do domu zadowoleni.

Tekst: Monika Jankowska

Zdjęcia: Piotr Ptasiński