“Świąteczny gwar” przed wigilią

W Zespole Szkół Nr 7 w Białym Borze w ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną   odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie pt. „ Świąteczny gwar” narrator rozpoczął słowami: ”Zgromadziło nas Boże Narodzenie. Stajemy przy żłobku Boga – Człowieka, my ludzie XXI wieku, zagubieni w technice i materii. Stajemy u skromnej kolebki Boga, by na klepisku Ziemi złożyć Mu pokłon staropolski”. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem i zarazem zadumą czekali na wszystkie odsłony przedstawienia.

Jest to wyjątkowy dzień w szkolnej społeczności. Tego dnia w każdej klasie odbywają się wigilie klasowe. Jest on obchodzony szczególnie uroczyście ukazując, że ten właściwy dzień Wigilii  Bożego Narodzenia jest tuż, tuż. Ten czas ma w sobie moc, która porusza ludzkie serca, budzi uśpione uczucia, zbliża ludzi, skłania do refleksji, uczy na nowo człowieczeństwa i przypomina o cudzie narodzin Jezusa w betlejemskiej grocie. Piękna świąteczna scenografia przy nastrojowym oświetleniu i śpiewie kolęd wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój zanim podzieliliśmy się opłatkiem w klasach.

 

Tekst: Danuta Soroka