Udział w projekcie BohaterON – włącz historię!

Klasa 3 policyjna wzięła udział w projekcie BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolska kampania upamiętniająca i honorująca uczestników Powstania Warszawskiego. Młodzież zapoznała się z historią największego, polskiego powstańczego zrywu z sierpnia 1944 roku. Omówiono również powstańcze symbole. Biało czerwoną opaskę noszoną na prawym ramieniu, niemiecką panterkę, najpopularniejszą broń używaną przez żołnierzy Armii Krajowej – pistolet MP 40 i butelkę z benzyną. W lekcji pomogły nam rekwizyty. Oczywiście nie zabrakło powstańczych pieśni. Uczniowie analizowali tekst hymnu Batalionu Parasol „Pałacyk Michla” – Zadanie młodzieży w projekcie polegało na przygotowaniu życzeń dla powstańców w formie kartki lub laurki. Wywiązali się z tego świetnie i pokazali wysoki stopień zaangażowania i artyzmu za co dziękuje całej klasie – mówi koordynator szkolnej akcji, nauczyciel historii Dominik Radecki. – Wykonane przez uczniów kartki trafię do uczestników Powstania Warszawskiego – dodaje.