Z kolędą i jasełkami w Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie

Dnia 20 grudnia 2017 r. w klubie Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym uczestniczyło kilkaset osób. Na wigilię przybyli przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji, państwowej straży pożarnej, służby więziennej, straży granicznej i straży miejskiej oraz samorządowi emeryci tych służb. Spotkanie rozpoczęło się przepięknymi kolędami wykonanymi przez Koszalińską Orkiestrę Wojskową. Gospodarz miejsca, dowódca 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego, powitał zgromadzonych i złożył bożonarodzeniowe życzenia. W świąteczną atmosferę wszystkich zebranych wprowadzili uczniowie ZS nr 7 z Białego Boru, którzy specjalnie na tę okazję przygotowali uwspółcześnioną wersję jasełek. Następnie kapelan garnizonu udzielił błogosławieństwa oraz poświęcił opłatki. Potem zaproszeni goście przystąpili do składania sobie życzeń i wspólnego świątecznego poczęstunku. Wszyscy bardzo ciepło wspominają występ i wspólne kolędowanie w jednostce w Koszalinie.

Foto i tekst: A. Maciupa