“Z szacunkiem dla przeszłości i z myślą o przyszłości ” 65-lecie naszej szkoły

“Z szacunkiem dla przeszłości i z myślą o przyszłości ” 65 lat istnienia naszej szkoły to nie tylko suche fakty, daty, ale przede wszystkim ludzie, którzy stanowią jej największą wartość. Szkoła, którą mam przyjemność obecnie zarządzać, nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale rodziną stworzoną przez pokolenia uczniów i ich rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którzy oddali Szkole swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Jubileusz szkoły jest też okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostaną w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym pozostawiło się cząstkę siebie i część swojego życia. A pamięć jest powrotem w czasie, niezwykłym wehikułem, który pozwala nam odbyć podróż ku temu, co minione. Pierwsza, a może ostatnia ławka,sukcesy, porażki, przyjaźnie, a niejednokrotnie czas podejmowania ważnych decyzji mających znaczący wpływ na dalsze życie. Jubileusz to także czas przywoływania w pamięci koleżanek, kolegów i nauczycieli. To także czas wzruszeń i refleksji nad mijającym czasem. To święto tych wszystkich, którzy szkołę tworzyli i wpływali na jej atmosferę. To także święto uczniów zarówno tych obecnych, jak i absolwentów, którzy niejednokrotnie napawają nas dumą i dzisiaj są największym prezentem, jaki otrzymuje nasza Jubilatka. To w końcu okazja do pokazania tym, którzy uczą się w niej teraz, że szkoła to bardzo ważny czas w życiu każdego człowieka. 65 lecie szkoły przypomina nam, że w naszej szkole najważniejszy zawsze był i będzie uczeń, duszą Szkoły – nauczyciel oraz pracownicy administracji i obsługi, wsparciem – rodzice, a dumą – absolwenci.Ze szczególnym wzruszeniem przywołuję w swej pamięci pedagogów, absolwentów i pracowników szkoły, którzy odeszli, ale pozostawili po sobie niezatarty ślad swojego istnienia.

Drodzy absolwenci oraz nauczyciele – emeryci, jubileusz szkoły to nasza wspólna historia. Pozwólcie, że zamiast tradycyjnych życzeń, przywołam słowa poety Artura Oppmana:Niezapomniane młodzieńcze lata! Szkolne wspomnienia niezapomniane! Na ciężkich drogach chmurnego świata Wyście jak balsam na krwawą ranę! Gdy wstecz obrócę wzrok, taki łzawy, Wnet się jak czarem byt złoci szary Niech żyje przyjaźń od szkolnej ławy! Niech żyją nasze dawne lata.Do zobaczenia